"Χ" για τη Μέλισσα που βγήκε εκτός τετράδας

Ισόπαλες αναδείχτηκαν η Μέλισσα με τη Φιλοθέη σε ένα ματς χωρίς πολλές φάσεις.

Στο 1-1 έμειναν η Μέλισσα με τη Φιλοθέη στο Δημοτικό Στάδιο της πόλης μας, με τους γηπεδούχους να βγαίνουν μετά από καιρό εκτός τετράδας, δίνοντας την ευκαιρία στους Φιλέλληνες να την προσπεράσουν. Οι δυο ομάδες περιορίστηκαν στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα σε παιχνίδι κέντρου, με λιγοστές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες. Μέχρι το ημίωρο μάλιστα, είχαν να επιδείξουν από μία καλή στιγμή, με τη μεν Μέλισσα να απειλεί με σουτ του Δήμου που έφυγε λίγο άουτ στο 20ο λεπτό, ενώ η Φιλοθέη απάντησε δύο λεπτά μετά, με έμμεσο χτύπημα φάουλ που έφυγε άουτ.

Στο δεύτερο μέρος, οι καλύτερες φάσεις ήταν τα δυο γκολ που σημειώθηκαν, και πέραν τούτου λίγα πράγματα. Στο 66ο λεπτό, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ, όταν σε παράλληλο γύρισμα του Κακοχρήστου, ο Δράκος πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και την έστειλε στα δίχτυα. Οι φιλοξενούμενοι δεν άφησαν τη Μέλισσα να πανηγυρίσει καθώς τέσσερα λεπτά αργότερα, έφτασαν στην ισοφάριση, όταν από σέντρα του Βασιλάκου στο δεύτερο δοκάρι, ο Κατσιγιάννης με κεφαλιά έγραψε το τελικό 1-1. Μέχρι το τέλος της αναμέτρησης δεν άλλαξε κάτι, με τις δύο ομάδες να μένουν στο "Χ".

Διαιτητής : Σιατής Κων/νος  Βοηθοί : Νούσιας Οδυσσέας - Βάτος Παναγιώτης

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) :Νικολάου, Τσιάτσος, Κακοχρήστος (76' Σεντόρης), Καλαμπούκης (85' Πολύζος), Σταμούλης, Κούσης, Παπακίτσος, Σαγάνης (76' Κωσταδήμας), Δράκος, Δήμος, Κότσιαλος (59' Μανιώτης)

ΑΟ Φιλοθέης (Καυκιάς-Λαζανάς) : Αθανασίου, Μποχώτης, Ζώης, Παπαθανασίου (46' Μπασιάκος), Διαμάντης, Γιαννούλης Δ., Βασιλάκος, Καραγιάννης, Κατσιγιάννης, Καλεύρας (85' Τασούλας), Γιαννούλης Σπ.