Ευρεία νίκη για τον Ερμή

Με 5-0 επικράτησε των Ρακούν ο Ερμής, ξεσπώντας στο δεύτερο μέρος.

Ξεσπώντας στο δεύτερο ημίχρονο, κι αφού νωρίτερα οι φιλοξενούμενοι είχαν μείνει με δέκα ποδοσφαιριστές, ο Ερμής Κεραματών επικράτησε των Ρακούν, με 5-0. Οι δυο ομάδες στο πρώτο μέρος, είχαν από ένα δοκάρι, με το Στασινό ο Ερμής στο 10ο λεπτό, για να απαντήσει για τα Ρακούν ο Καλαντζής στο 35'.

Ο Καλαντζής άλλαξε τις αριθμητικές ισορροπίες στο 61ο λεπτό, καθώς αποβλήθηκε με δεύτερη κίτρινη κάρτα. Την αποβολή του εκμεταλλεύτηκε ο Ερμής που με παίκτη περισσότερο, πίεσε τα Ρακούν και άνοιξε το σκορ στο 66ο λεπτό, με το Άκη Δήμο έπειτα από πάσα του Λεκάνη. Στο τελευταίο τέταρτο, οι γηπεδούχοι ανέβασαν κι άλλο ρυθμό, φτάνοντας στο ευρύ 5-0. Στο 75ο λεπτό, από σέντρα του Αλέξη Δήμου ο Κατέρος έγραψε το 2-0, ενώ δύο λεπτά αργότερα, οι ίδιοι πάικτες συνεργάστηκαν εκ νέου, με τον πρώτο να εκτελεί κόρνερ, και τον Κατέρο με νέα κεφαλιά να κάνει το 3-0. Στο 85ο λεπτό, από σέντρα του Άκη Δήμου και κεφαλιά του Σταύρου Σιαπάτη έγινε το 4-0, για να διαμορφωθεί το 5-0, στο 87', από προσπάθεια του Πατήλα και αυτογκόλ του Κοντογιάννη. Στο 90ο λεπτό, ο Χρήστος Σιαπάτης είχε δοκάρι στην προσπάθεια για το 6-0.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης Βοηθοί : Μάνος Δημήτρης - Νικολάου Βαγγέλης

Ερμής Κεραμαρτών (Σεϊμένης-Σιαπέρας) : Γόγαλης, Ζήσης (59' Χαϊντάρι), Δήμος Αλ., Τσώλης, Πανέτας, Πατήλας, Στασινός (66' Θεμελής), Δήμος Χ., Σιαπάτης Σ., Μήτσιος (72' Σεϊμένης Σ.), Λεκάνης (78' Σιαπάτης Χ.)

ΑΣ Ρακούν (Καρέζος) : Λιόλιος, Κοντογιάννης, Μακρής, Μάνδαλος, Σακκάς, Δράκος - Τσιαμπούλας, Καραγκούνης (70' Τυρολόγος), Μαρκοστάμος (79' Γεωργούλας), Γκαρτζονίκας, Καλαντζής, Γαλανός