Ευρεία νίκη για την Καμπή κόντρα στον Ηρόδοτο

Αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ, η Καμπή έβγαλε αντίδραση και έφτασε σε ευρεία νίκη κόντρα στον Ηρόδοτο με 4-2.

Σημαντική νίκη πέτυχε η Καμπή κόντρα στον Ηρόδοτο, παίρνοντας τους τρεις βαθμούς που την κρατάνε ζωντανή στο κυνήγι της τέταρτης θέσης. Οι φιλοξενούμενοι από τη μεριά τους γνώρισαν την ήττα, χωρίς ωστόσο ακόμη να κινδυνεύουν, καθώς βρίσκονται μακριά από την επικίνδυνη ζώνη. Το 0-1 για το Καλογερικο ήρθε στο 7', όταν έπειτα από εκτέλεση φάουλ, ο Γιώτης έκανε το γύρισμα με το κεφάλι στον Παύλου, και αυτός από κοντά άνοιξε το σκορ. Στο 12ο λεπτό απευθείας εκτέλεση φάουλ του Μπέτσα, έδιωξε στη γωνία του ο Οικονόμου, για να φτάσουμε στο 18ο λεπτό, όταν από γέμισμα από εκτέλεση φάουλ του Μπέτσα, η μπάλα έσκασε στην περιοχή, ξεγελώντας τον Οικονόμου, και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-1. Η ολική ανατροπή ήρθε για τους γηπεδούχους στο 34', όταν σε γύρισμα από τα πλάγια, και αδράνεια της αμυντικής γραμμής του Ηροδότου, αποδέκτης της μπάλας έγινε ο Λάκκας που κοντρόλαρε και πλάσαρε από κοντά για το 2-1. Το τρίτο γκολ για τους γηπεδούχους δεν άργησε να έρθει, και έπειτα από εκτέλεση κόρνερ στο 40ο λεπτό, και προσωρινή απόκρουση των παιχτών του Ηροδότου, η μπάλα στρώθηκε στον Τζούκα μέσα στην περιοχή, κι αυτός με πλασέ στο παραθυράκι έκανε το 3-1. Οι φιλοξενούμενοι μείωσαν πριν φύγει το ημίχρονο ξαναμπαίνοντας στο ματς, όταν η μπάλα βρήκε στο χέρι του Ντούπη σε εκτέλεση κόρνερ του Ηροδότου, στο 44ο λεπτό και ο διαιτητής Φάντης υπέδειξε το πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Σιόζος που ευστόχησε για το 3-2.

Στην επανάληψη, οι νικητές διεύρυναν το προβάδισμα τους, φτάνοντας και πάλι σε σκορ ασφαλείας στο 65ο λεπτό, όταν κέρδισαν πέναλτι, στο οποίο υπέπεσε ο Οικονόμου, και ο Λάκκας που ανέλαβε την εκτέλεση από τα έντεκα βήματα, έκανε το 4-2. Στην τελευταία καλή φάση του ματς, οι γηπεδούχοι έφτασαν κοντά και σε πέμπτο γκολ, όταν ο Μουστακλής έφυγε σε θέση τετ α τετ στο 76ο λεπτό, όμως καθυστέρησε να τελειώσει τη φάση και ανακόπηκε, με την ομάδα της Καμπής ωστόσο, να φτάνει εύκολα στο τελικό 4-2, και να παίρνει το ροζ φύλλο αγώνος.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Παπαμιχαήλ Αποστόλης - Γεωργούλας Βαλάντης

ΑΕ Καμπής (Παλιάτσος-Μάζης) : Μπόλης, Στέργιος, Κωστάκος (81' Μαγγίνας), Ντούπης, Μπέτσας, Καρράς (62' Μπανιάς), Βλάρας, Ζαχαρης (68' Παππάς), Μουστακλής (90' Καραβασιλείου), Τζούκας, Λάκκας

Ηρόδοτος Καλογερικού (Γεωργίου) : Οικονόμου (76' Ρώσσος), Χουλιάρας Ν., Ευαγγέλου, Χεμπέγια, Καραμέτσιος (46' Νούτσος), Γιώτης, Σιόζος, Παύλου, Γκώρος, Καπλανάι, Σάκκουλας