Εύκολο μεσημέρι για τη Μέλισσα

Κανένα πρόβλημα δεν είχε η Μέλισσα να επικρατήσει του ΑΟΚ Τζουμέρκων με 5-0, και να παραμείνει στην τετράδα.

Δε δυσκολεύτηκε η Μέλισσα να επικρατήσει του ΑΟΚ Τζουμέρκων, με 5-0, εδραιώνοντας τη θέση της στην τετράδα που οδηγεί στα μπαράζ. Από την άλλη, οι ορεινοί βρίσκονται σε δεινή θέση, καθώς θα μπουν στα μπαράζ παραμονής με σημαντική διαφορά βαθμών, και χρειάζονται σίγουρα υπερπροσπάθεια για να παραμείνουν στην κατηγορία. Στο αγωνιστικό κομμάτι, οι γηπεδούχοι άνοιξαν το σκορ στο 23ο λεπτό, όταν από μπαλιά του Δήμου, ο Κούσης με προβολή από κοντά έγραψε το 1-0. Στο 32ο λεπτό, σε μια παρόμοια φάση, ο Δράκος έκανε το γύρισμα, και ο Κότσιαλος ήταν αυτός που με προβολή έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 2-0. Το 3-0 δεν άργησε να έρθει και τέσσερα λεπτά αργότερα, ο Δήμος με δυνατό σουτ έξω από την περιοχή, σημείωσε το τρίτο γκολ της ομάδας του. Λίγο πριν την ανάπαυλα οι φιλοξενούμενοι πλησίασαν στη μείωση του σκορ, με τον Κώστα Κατσάνο να πλασάρει άουτ, για να παραμείνει το 3-0.

Στην επανάληψη, οι γηπεδούχοι έφτασαν σε τέταρτο γκολ στο 51ο λεπτό, όταν ο Δήμος με τη δεύτερη ασίστ του βρήκε το Μαλτέζο που με κοντινή προβολή έγραψε το 4-0. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε ο Τσιάτσος δέκα λεπτά αργότερα, με σουτ έξω από την περιοχή που κρέμασε τον Καραμπούλα. Οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να φτάσουν στο γκολ της τιμής, όμως η ωραία ενέργεια του Στύλιου στο 70' δεν είχε αντίκρισμα και το τελικό 5-0 παρέμεινε μέχρι το τελευταίο σφύριγμα.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής Βοηθοί : Τρομπούκης Γιώργος - Σιγιάννης Τιμολέων

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Νικολάου (62' Καραγιάννης), Τσιάτσος, Κακοχρήστος, Καλαμπόκης, Κούσης (46' Μαλτέζος), Σαγάνης, Παπακίτσος (62' Χούσος), Κωσταδήμας, Δράκος, Δήμος, Κότσιαλος (58' Μπασιαδήμας)

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Παπαχρηστάκης) : Καραμπούλας, Τσιμπλοκούκος, Κολοκύθας (34' Μαργώνης), Κωσταντινίδης, Κατσάνος Γ., Στύλιος, Σπανός, Διαμάντης, Κατσάνος Κ., Διονύσης, Βόιδαρος