Εύκολο "διπλό" επί του Δία για την Καμπή

Νίκη για την Καμπή, εκτός έδρας, επί του Δία, με 0-3.

Με 0-3 πέρασε από την τυπική για αυτό το ματς, έδρα του Δία, στην Ανέζα, η Καμπή, και μπήκε εκ νέου στην τετράδα, ξεφεύγοντας από τη Μέλισσα. Οι γηπεδούχοι απείλησαν πρώτοι στο ματς, με το Γιάνεννα να σουτάρει και τον Αλεξίου να αποκρούει. Στο 29ο λεπτό, πλασέ του Μπολιεράκη σταμάτησε στα σώματα για να ανοίξει το σκορ η Καμπή, δύο λεπτά αργότερα, όταν από φάουλ του Σταμάτη, ο Πλακιάς με κεφαλιά, σημείωσε το 0-1. Στο 41ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι πήραν σαφές προβάδισμα νίκης, όταν από νέα εκτέλεση φάουλ του Σταμάτη, ο Λύτος αυτή τη φορά, πήρε την κεφαλιά, ο Γκουσάιλα έδιωξε, όμως στην επαναφορά με νέα κεφαλιά, ο Μουστακλής έγραψε το 0-2.

Στο δεύτερο μισό, ο Δίας πήρε την κατοχή της μπάλας χωρίς όμως να δημιουργεί ουσιαστικούς κινδύνους για την άμυνα της Καμπής, που έκλεισε σωστά τους χώρους, βγαίνοντας στην κόντρα και σκοράροντας και τρίτο τέρμα. Στο 74ο λεπτό, κεφαλιά του Βασιλάκη έβγαλε ο Αλεξίου, για να φτάσουμε στο 80ο λεπτό, όταν στην κόντρα, από πάσα του νεοαποκτηθέντος από την Ανέζα, Ιωάννου, ο Μουστακλής, απέφυγε και τον Γκουσάιλα, και διαμόρφωσε το τελικό 0-3, για την ομάδα του, με το δεύτερό του τέρμα. Στο 85ο λεπτό, ο Δίας είχε την ευκαιρία να μειώσει, όμως το καλό φάουλ του Σίμου, έδιωξε δύσκολα ο Αλεξίου.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Καραγιάννης Θοδωρής - Βαρέλης Βασίλης

Δίας Κωστακιών (Μπεκιάρης) : Γκουσάιλα, Παπαστάθης, Μπούκας, Τσιώλης, Σίμος, Στέργιος (80' Σίμος Ν.), Μούστο, Χίσο, Γιάννενας (50' Βασιλάκης), Παπαλάμπρος (62' Ματσούκας), Μπολιεράκης

ΑΕ Καμπής (Μπαλάφας) : Αλεξίου, Στέργιος, Στούπας, Ντούπης, Μπέτσας, Λύτος, Βλάρας, Πλακιάς (86' Κίτσος), Μουστακλής, Σταμάτης (83' Παππάς), Τσάκαλος (62' Ιωάννου)