Εύκολη νίκη για την Ολυμπιάδα

Με τους Δήμο και Μαργώνη να σκοράρουν για ένα ακόμη παιχνίδι, η Ολυμπιάδα επικράτησε εύκολα της ΑΕ Ραδοβυζίων, με 4-0.

Σημαντική νίκη για την Ολυμπιάδα, η οποία ανέβηκε και πάλι στις θέσεις των μπαράζ ανόδου, εκμεταλλευόμενη την ήττα του Δία από την Ανέζα. Στο πρώτο μέρος, οι φάσεις μπροστά στις δύο εστίες ήταν λιγοστές, όμως οι γηπεδούχοι πήραν πολύ νωρίς κεφάλι στο σκορ. Συγκεκριμένα, στο 3ο λεπτό, ο Τζελιλάι κέρδισε πέναλτι, και ο Μαργώνης από την άσπρη βούλα σκόραρε για το 1-0. Η Αγία Παρασκευή βρήκε ακόμη ένα γκολ πριν φύγει το 45λεπτο, με το Δήμο να εκμεταλλεύεται σύγχυση στην αντίπαλη άμυνα, και να σκοράρει από πλάγια θέση, για ακόμα ένα ματς, γράφοντας το 2-0.

Στην επανάληψη, χρειάστηκε να φτάσουμε στο 70ο λεπτό, όταν μέσα σε πέντε λεπτά, οι γηπεδούχοι με δύο γκολ, έβαλαν τέλος στις όποιες ελπίδες της ΑΕ Ραδοβυζίων να μπει στο ματς. Το 3-0 πέτυχε ο Λεωνίδας Τζελιλάι κρεμώντας τον Παπαχρήστο από πλάγια θέση, ενώ στο 75ο λεπτό, ο Μαργώνης έκλεισε το σκορ με απευθείας εκτέλεση φάουλ, ανεβαίνοντας μόνος πρώτος στη θέση των σκόρερ της κατηγορίας. Η ΑΕ Ραδοβυζίων προσπάθησε σε 2-3 περιπτώσεις στο ματς να σκοράρει με το συνήθη ύποπτο Πάνο Δήμο, χωρίς όμως να καταφέρει να αποφύγει τη βαριά ήττα.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Δημητρόπουλος Γιάννης - Παπανίκος Βαγγέλης

Ολυμπιάς Αγίας Παρασκευής (Μαργώνης) : Λάμπρου, Μήτσιος, Χάρος, Λιώλης, Τσώλης, Τζελιλάι Λ., Γεωργάκης, Κραμπής (60' Κατέρος), Τζελιλάι Τζ. (71' Πάνου), Μαργώνης Ακ., Δήμος (75' Μαργώνης Κ.)

ΑΕ Ραδοβυζίων (Μπιτχαβάς) : Παπαχρήστος, Δήμος (46' Νάσιος), Σμύρης, Τολιάκης, Ζαχαρης (23' Παππάς), Τριαντάφυλλος, Πλεύρης (74' Καμζέλης), Φλώρος, Δήμος Π., Ζολώτας, Τζίμας