Εύκολα τα Ραδοβύζια η Αναγέννηση

Κανένα πρόβλημα δεν είχε η "Α" απέναντι στην ΑΕ Ραδοβυζίων, επικρατώντας με 4-2.

Δεν αντιμετώπισε προβλήματα κόντρα στην ΑΕ Ραδοβυζίων η Αναγέννηση, επικρατώντας με 4-2, απέναντι σε μια ομάδα που αξίζει να αναφέρουμε πως παρά τη μέτρια βαθμολογική της θέση, δεν κλείνεται και προσπαθεί να παίξει ποδόσφαιρο. Το σκορ άνοιξε στο 10ο λεπτό, ο κορυφαίος μέχρι στιγμής στη σεζόν για την "Α", Τσάκαλος, που με ωραίο κοντρόλ και δυνατό σουτ στην κίνηση, έγραψε το 1-0. Πέντε λεπτά μετά, ήταν σειρά του Κολιού να χριστεί σκόρερ, όταν έγινε κάτοχος της μπάλας στη μεγάλη περιοχή και με πλασέ έγραψε το 2-0. Λίγο πριν φύγει το ημίχρονο οι δυο ομάδες σημείωσαν από ένα γκολ, με την "Α" να πετυχαίνει το 3-0, χάρη σε πέναλτι που κέρδισε ο Κολιός και εκτέλεσε εύστοχα ο Τσάκαλος, ενώ ένα λεπτό μετά, ο Πάνος Δήμος μείωσε το σκορ, γράφοντας το 3-1. Ο Κολιός έχασε την ευκαιρία για το 4-1, λίγο πριν την ανάπαυλα, όμως η κεφαλιά του από κοντά σταμάτησε στον Πέτσα.

Στο δεύτερο μισό, η Αναγέννηση είχε και πάλι την πρωτοβουλία των κινήσεων έχοντας ευκαιρίες με τους Βαλλίδη, Τσιφλίδη και Δήμο, για να έρθει τελικά το 4-1 στο 70ο λεπτό, με πέναλτι που εκτέλεσε ο Γιώργος Δήμος. Το σκορ έκλεισε λίγο μετά, με νέο πέναλτι αυτή τη φορά για τους φιλοξενούμενους, που εκτέλεσε ο Πάνος Δήμος, διαμορφώνοντας το τελικό 4-2. Λίγο πριν το τέλος, η Αναγέννηση είχε μεγάλη ευκαιρία για ένα ακόμα γκολ, με τον Γκότζιο να μην καταφέρνει σε τετ α τετ να νικήσει τον Πέτσα.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Πετσίνης Δημήτρης - Βασίλα Φωτεινή

ΓΑΣ Αναγέννηση Άρτας (Νταλάκας) : Παπαδημητρίου, Παπαγιάννης (46' Γκότζιος), Αράπης, Παπαχρηστάκης (86' Παπαμιχαήλ), Μανοδήμος, Τσιφλίδης, Βασιλείου, Τσάκαλος (69' Νταλάκας), Κολιός, Σταύρου, Βαλλίδης (69' Δήμος Γ.)

ΑΕ Ραδοβυζίων (Γεωργίου) : Πέτσας, Τσούλος, Δήμος, Μακρής, Σταμούλης, Φλώρος, Φελέκης (72' Τριαντάφυλλος), Βαρδής, Δήμος Π., Λιόλιος, Παππάς