Επιβλητική η πρώτη νίκη της Κ19 του Καραϊσκάκη

Σεφτέ στις νίκες έκαναν οι Νέοι του Καραϊσκάκη, η οποίοι έφυγαν με τη νίκη από το Αιγίνιο.

Την πρώτη τους νίκη στο πρωτάθλημα της Football League Νέων σημείωσαν οι Νέοι της ΠΑΕ Καραϊσκάκης Άρτας, οι οποίοι επιβλήθηκαν με 4-0 εκτός έδρας του Αιγινιακού. Στην αναμέτρηση που έγινε στο γήπεδο του Αιγινίου «Γιάννης Παραλυκίδης», οι Νέοι του Δημήτρη Σφήκα ήταν εντυπωσιακοί και δεν δυσκολεύτηκαν να φτάσουν στο νικηφόρο αποτέλεσμα.

Με την συμπλήρωση δέκα λεπτών αγώνα ο Χίσο με γυριστό σουτ από πλάγια θέση κρέμασε τον αντίπαλο τερματοφύλακα και άνοιξε το σκορ. Στο 22ο λεπτό ο Μαργώνης κέρδισε πέναλτι και ο Άτσκα ευστόχησε από την άσπρη βούλα για το 2-0. Στο 30΄ έπειτα από βαθιά μπαλιά του Άτσκα, ο Κούσης από θέση τετ-α-τετ πέτυχε το 3-0. Το τελικό 4-0, διαμόρφωσε και πάλι ο Κούσης στο 79ο λεπτό, μετά από εξαιρετική κάθετη πάσα του Μαργώνη.

Καραϊσκάκης Κ19 (Σφήκας): Μπούκας, Καψάλης, Άτσκα, Μπάχα (80' Θεμελής), Βλάχος, Χίσο (75' Μήτσιος), Μάρκος (65' Χάρος), Τσίρκας (50' Δίπλας), Καζέλης, Μαργώνης, Κούσης (80' Παπαγιάννης)