Επιβλητική η Φιλοθέη απέναντι στον Παναγροτικό

Με 5 γκολ φιλοδώρησε τον Άγιο Σπυρίδωνα η Φιλοθέη, επικρατώντας με 5-1.

Η ομάδα του Νίκου Παλιάτσου, στο 21ο λεπτό είχε ήδη φτάσει στο 3-0, κάνοντας το υπόλοιπο  του αγώνα διαδικαστικό. Η Φιλοθέη με τη νίκη αυτή ξέφυγε από τις επικίνδυνες θέσεις, ενώ ο Παναγροτικός, δέχεται για δεύτερο σερί ματς αρκετά τέρματα, δείχνοντας να μην περνάει την καλύτερη φάση του. Στο αγωνιστικό κομμάτι, η Φιλοθέη επιβλήθηκε στο ματς, και μόλις στο 6ο λεπτό άνοιξε το σκορ με τον Καλεύρα να σκοράρει με πολύ ωραίο ανάποδο σουτ. Στο 18ο λεπτό, ο Βασιλάκος πέτυχε ακόμη ένα όμορφο γκολ σκοράροντας από μακρινή απόσταση για το 2-0, ενώ μόλις τρία λεπτά μετά, ξανά ο Καλεύρας, αυτή τη φορά με κεφαλιά, μετά από σέντρα του Βασιλάκου, έγραψε το 3-0, τελειώνοντας ουσιαστικά το ματς. Οι φιλοξενούμενοι σκόραραν στο 24' ξαναμπαίνοντας προσωρινά στο ματς, με το Στάθη Γείτονα να σκοράρει με σουτ εντός περιοχής.

Η Φιλοθέη όμως δεν έριξε το ρυθμό της και κατάφερε να βρει ακόμη ένα γκολ πριν φύγει το ημίχρονο, τελειώνοντας τις τελευταίες ελπίδες του Παναγροτικού για ανατροπή. Συγκεκριμένα, στο 41ο λεπτό, ο Τριαντάφυλλος βρήκε στην περιοχή τον Καραγιάννη, κι αυτός τελείωσε τη φάση, γράφοντας το 4-1. Το τελικό σκορ διαμόρφωσε μόλις στο 4ο λεπτό του δευτέρου μέρους ο Τριαντάφυλλος, με σουτ από το ύψος της περιοχής, δίνοντας διαστάσεις στο σκορ. Στον υπολειπόμενο χρόνο δεν άλλαξε κάτι, με το 5-1 να παραμένει μέχρι το τελευταίο σφύριγμα του Κουτσιαύτη.

Διαιτητής : Κουτσιαύτης Αριστομένης  Βοηθοί : Νίκο Θοδωρής - Κούσουλας Γιώργος

ΑΟ Φιλοθέη (Παλιάτσος) : Κατσούλας, Ζώης, Παπασωτηρίου, Λαζανάς, Μπασιάκος, Δάρδας, Τριαντάφυλλος, Καραγιάννης, Βέλεγκας (74' Ζώης Δ.), Βασιλάκος, Καλεύρας (62' Κατσιγιάννης)

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Θεοδώρου): Λάζαρος, Ντάκουλας, Δημογιάννης, Νταλάκας, Θάνος, Θεοδώρου, Κριτσιμας (64' Σολάκης), Χαλάστρας, Γείτονας Σ. (76' Χαλάστρας), Γείτονας Θ., Κωλέτσης (46' Σιντόρης)