Επιστροφή στις νίκες για Ξηροβούνι

Επέστρεψε στις νίκες η ΑΕΞ, μετά και την επικράτησή της επί της ΑΕΚΠ με 0-2.

Επιστροφή στις νίκες για την ΑΕ Ξηροβουνίου, η οποία ωστόσο μετρά δύο νίκες στα τελευταία 7 ματς, κι έχει χάσει έδαφος στη μάχη της τετράδας. Στο πρώτο μέρος, η ΑΕΞ είχε μια φλύαρη υπεροχή χωρίς όμως να καταφέρει να τη μετουσιώσει σε γκολ, καθώς σε δύο περιπτώσεις στο πρώτο μέρος, ο Δόσης δεν κατάφερε από πλεονεκτική θέση να σκοράρει.

Στην επανάληψη, ο μόνιμος σκόρερ του Ξηροβουνίου, Δόσης, άνοιξε το σκορ στο 59ο λεπτό, με απευθείας εκτέλεση φάουλ, πετυχαίνοντας το 0-1. Οι γηπεδούχοι προσπάθησαν να αντιδράσουν και είχαν κάποια καλά σουτ με κύριο εκφραστή το Σερέτη, χωρίς όμως να καταφέρουν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα. Τελικά, το σκορ έκλεισε στις καθυστερήσεις ο Βίτσιος, με πλασέ μέσα από την περιοχή, έπειτα από ενέργεια και ασίστ του Γκότζιου, γράφοντας το 0-2, και κλειδώνοντας τη νίκη για την ομάδα του.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Κούσουλας Γιώργος - Νούσιας Οδυσσέας

ΑΕ Κιρκιζατών/Πλησιών (Μάζης) : Παπαθανασίου, Κοντογιάννης, Σίμος, Βάντζος, Διαμάντης, Καραβασιλείου, Γεωργακόπουλος (64' Μπόκος), Κίρα, Τζιανούμης, Σερέτης, Μπιρμπίλης (46' Μπακόλας)

ΑΕ Ξηροβουνίου (Καρράς) : Τσάιμος, Μητροπάνος, Κοσταντίνι, Καλιακάτσος, Βίτσιος, Βαρούχος (80' Έξαρχος), Δεληκούρας, Κυριαζής (46' Γκότζιος), Δόσης, Τζούκας, Παλιάτσος