Επιστροφή στις νίκες για τον Πρωτέα

Άμεση ήταν η επιστροφή στις νίκες για τον Πρώτεα.

Ο Πρωτέας στο χθεσινό παιχνίδι απέναντι στους Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης μπήκε σε θέση οδηγού από τα πρώτα λεπτά της αναμέτρησης, με τους φιλοξενούμενους το μόνο που να καταφέρνουν να μειώσουν την έκταση της ήττας στα τελευταία λεπτά, με το σκορ να διαμορφώνεται στο τελικό 30-25. Πρώτος σκόρερ της αρτινής ομάδας ο 17χρονος Ορφέας Τσάκαλος με 7 τέρματα, ενώ τον ακολούθησαν Βουγιάνοβιτς και Σκανδάλης που είχαν από 5.

Διαιτητές: Μαυρίδης - Πήτας

Πεντάλεπτα: 4-3, 6-5, 9-5, 12-7, 17-8, 19-10 (ημ.), 21-12, 22-15, 23-17, 25-19, 28-21, 30-25

Δίλεπτες: 5-6   Πέναλτι: 3/4-4/5

Πρωτέας (Τσέλιος): Τσούλος, Τσέλιος Π. 3, Κίτσος 1, Σκανδάλης 5, Βουρλόκας, Γεωργαλής, Τσέλιος Γ., Μπίζγκα 3, Λάππας 2, Βουγιάνοβιτς 5, Τσέλιος Ν. 4, Τσάκαλος 7, Ντάλας, Μπισκανάκης, Δράκος.

Κύκλωπες (Παπαχρήστου): Ξηρόπουλος, Καραβασίλης, Κωστόπουλος, Τζινέβης 5, Λαϊλισίδης 2, Κωστόπουλος 3, Μπασδάνης, Γλήνιας, Χαραλαμπίδης 7, Βαρδάκας, Χαριτούλης 1, Σπέντζος 3, Πιστόλας 4

Αποτελέσματα 5ης αγωνιστικής Α2 Ανδρών (Βόρειος όμιλος)

ΓΑΣ Κιλκίς - Ζαφειράκης Νάουσας   18-19
Πρωτέας Άρτας - Κύκλωπες Αλεξανδρούπολης   30-25
Φαίακας Κέρκυρας - Αλέξανδρος Αξιούπολης   33-25
Μακεδονικός - Αρίων Πτολεμαΐδας   22-22
ΑΕΣΧ Πυλαίας- Αρχέλαος Κατερίνης (12/11, 18:00)