Επέστρεψε στις νίκες με «τεσσάρα» η Νίκη Καλαμιάς

Από την τρίτη αγωνιστική και το 3 στα 3 στο ξεκίνημα του πρωταθλήματος είχε να κερδίσει η Νίκη Καλαμιάς, η οποία επέστρεψε με εμφατικό τρόπο στις νίκες, επικρατώντας με 4-0 του αδύναμου φέτος Παναγροτικού Αγ. Σπυρίδωνα στην έδρα της.

Οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που είχαν την πρώτη μεγάλη φάση στον αγώνα, όταν ο Ζαρκαδούλας με κάθετη πάσα βρήκε ον Τσεβρενίδη που από πλεονεκτική θέση έστειλε τη μπάλα άουτ. Η απάντηση ήρθε για τους γηπεδούχους λίγα λεπτά αργότερα, με τον Μουζακίτη από θέση τετ-α-τετ να μην μπορεί να νικήσει τον Κωλέτση που απέκρουσε. Η Νίκη με δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του α' ημιχρόνου κατάφερε να αποκτήσει σημαντικό προβάδισμα για τους τρεις βαθμούς της νίκης. Στο 39' και έπειτα από φάουλ του Άρη Καραχάλιου και σύγχυση στη μικρή περιοχή, ο Γκυζέλης από κοντά έκανε το 1-0. Μάλιστα πέντε λεπτά αργότερα και μετά από κλέψιμο της μπάλας του Μπακοχρήστου πίσω από τη μεσαία γραμμή, ο ίδιος αφού πήρε όλη την πλευρά, γύρισε στον Μουζακίτη που με προβολή έκανε το 2-0.

Το β' ημίχρονο ξεκίνησε όπως τελείωσε το α', με γκολ, και συγκεκριμένα στο 53ο λεπτό από εκτέλεση φάουλ του Άρη Καραχάλιου, ο Ζιώγας με κεφαλιά έκανε το 3-0 και σφράγισε από νωρίς τη νίκη της ομάδας του. Στο 72' ο Άρης Καραχάλιος μοίρασε ασίστ με κάθετη πάσα αυτή τη φορά και ο Κριτσιμάς διαμόρφωσε το τελικό 4-0. Στα υπόλοιπα λεπτά της αναμέτρησης ο Μουζακίτης είχε σουτ στο δοκάρι, ενώ ο Παναγροτικός είχε δύο καλά σουτ με τον Μπάλια να πετύχει το γκολ της τιμής, όμως το πρώτο κατέληξε άουτ και το δεύτερο αποκρούστηκε από τον Δημήτρη Καραχάλιο.

Διαιτητής: Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί: Σαρλής Χρήστος - Λάμπρου Χάρης

Νίκη Καλαμιάς (Μπακόλας): Καραχάλιος Δ., Τζώρας, Νταλάκας Γ., Κατσιγιάννης Β., Ευθυμίου, Μπακοχρήστος, Καραχάλιος Αρ., Ζιώγας (70' Τσουκιάς), Γκυζέλης (66' Κριτσιμάς), Καραχάλιος Β. (76' Νταλάκας Β.), Μουζακίτης

Παναγροτικός Αγ. Σπυρίδωνα (Πουλιάνος): Κωλέτσης Ε., Μενα, Κατσαμπίρης, Θεοδώρου Ι., Ζέρβας, Τσεβρενίδης (81' Θάνης), Θεοδώρου Ε. (46' Νάσκαρης), Γείτονας (83' Κωλέτσης Χ.), Ζαρκαδούλας, Λάζαρος (70' Κοντογιάννης), Μπάλιας