Επεισόδια και οριστική διακοπή στο ΑΕΜ Μέλισσα - ΑΕ Καμπής

Σοβαρά επεισόδια μεταξύ ποδοσφαιριστών και οριστική διακοπή του αγώνα είχαμε στην αναμέτρηση ΑΕΜ Μέλισσα - ΑΕ Καμπής, για την τελευταία αγωνιστική των play-off της Α' ΕΠΣ Άρτας.

Συγκεκριμένα, στο 25ο λεπτό της αναμέτρησης που θα έκρινε τον δευτεραθλητή της Α' ΕΠΣ Άρτας και ενώ το σκορ ήταν στο 0-1, από απευθείας εκτέλεση φάουλ του Βασίλη Λάκκα (24'), ο διαιτητής κ. Καλιακάτσος έστειλε τους παίκτες των δύο ομάδων στους πάγκους για να δροσιστούν λόγω της ζέστης που επικρατούσε. Όμως εκείνη τη χρονική περίοδο αντίπαλοι ποδοσφαιριστές διαπληκτίστηκαν μεταξύ τους με αποτέλεσμα να προκληθεί γενική σύρραξη ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές των δύο ομάδων. Ο διαιτητής του αγώνα για να ηρεμήσουν τα πνεύματα έστειλε τις δύο ομάδες στα αποδυτήρια, ενώ κάλεσε και την αστυνομία για την αποτροπή νέων επεισοδίων και ενημέρωσε τις ομάδες ότι ο αγώνας θα συνεχιστεί αργότερα (6:10). Την προκαθορισμένη ώρα που ήταν να γίνει η επανέναρξη του παιχνιδιού στον αγωνιστικό χώρο εμφανίστηκε μόνο η γηπεδούχος ομάδα της Μέλισσας, με αποτέλεσμα ο κ. Καλιακάτσος να κλείσει το φ.α. με υπαιτιότητα της ΑΕ Καμπής, και πλέον για την οριστική τύχη της αναμέτρησης θα αποφασίσει η Πειθαρχική Επιτροπή της ΕΠΣ Άρτας. Να πούμε ότι για τα επεισόδια ανάμεσα στους ποδοσφαιριστές την κόκκινη κάρτα είδαν ο Νικολάου για τους γηπεδούχους, και οι Βασίλης και Φώντας Λάκκας για τους φιλοξενούμενους.

Διαιτητής: Καλιαλάτσος Δημήτρης  Βοηθοί: Κοσίνας Βαγγέλης - Γκόκα Κατερίνα

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης): Νικολάου, Τσιάτσος, Κούσης, Σταμούλης, Κακοχρήστος, Παπακίτσος, Σαγάνης, Κωσταδήμας, Κότσιαλος, Δήμος, Δράκος

ΑΕ Καμπής (Παλιάτσος-Μάζης): Μπόλης, Στέργιος, Ντούπης, Μπέτσας, Παππάς, Βλάρας, Καρράς, Κωστάκος, Μπεζεβέγκης, Τζούκας, Λάκκας Β.