Εντυπωσιάζει η Φιλοθέη, επικράτησε και της Μέλισσας

Συνεχίζει την εντυπωσιακή της πορεία η Φιλοθέη επικρατώντας και της Μέλισσας με 2-1.

Σε εξαιρετική κατάσταση η Φιλοθέη, η οποία παραμένει αήττητη για 10 συνεχή παιχνίδια! Στο πρώτο μέρος, και μέχρι να επιτευχθούν τα γκολ της Φιλοθέης το ματς ήταν σχετικά μοιρασμένο, χωρίς ιδιαίτερες φάσεις για τις δύο ομάδες, πέραν ενός σουτ του Βασιλάκου στο ημίωρο, που έφυγε άουτ. Στο 38ο λεπτό ήρθε το πρώτο γκολ για τους γηπεδούχους, όταν ο Τριαντάφυλλος μετά από εξαιρετική προσωπική προσπάθεια απέφυγε και τον Μπόλη και σημείωσε το 1-0. Η Φιλοθέη ευτύχησε πριν φύγει το πρώτο μέρος να πετύχει και δεύτερο γκολ, όταν στο 45ο λεπτό, ο Βασιλάκος έκανε τη σέντρα, και ο Καλεύρας με ένα ακόμα γκολ στο Πρωτάθλημα, έγραψε το 2-0.

Στο δεύτερο μισό, οι φιλοξενούμενοι προσπάθησαν να αντιδράσουν, και το κατάφεραν στο 62ο λεπτό, με το Θανάση να σουτάρει από πλάγια θέση και να μειώνει σε 2-1. Το γκολ αυτό αναπτέρωσε την ψυχολογία της Μέλισσας, που κυνήγησε την ανατροπή του σκορ. Στο τελευταίο τέταρτο μάλιστα είχαν δύο πολύ καλές στιγμές με τον Αβράμη, μέσα από την περιοχή, με το νεαρό επιθετικό όμως να μην καταφέρνει να σκοράρει για να φέρει το ματς στα ίσα, και το τελικό σκορ να βρίσκει τη Φιλοθέη νικήτρια.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Κοσίνας Βαγγέλης - Γκόκα Κατερίνα

ΑΟ Φιλοθέης (Παλιάτσος) : Γιαννακος, Ζώης, Νάσκαρης, Γιαννούλης, Μπασιάκος, Δάρδας, Βασιλάκος (90' Ζώης), Καραγιάννης, Κατσιγιάννης (60' Βέλεγκας), Καλεύρας (75' Παπαγιάννης), Τριαντάφυλλος

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Μπόλης, Καλαμπόκης, Πολύζος (66' Βασιλείου), Κούσης Απ., Μπέτσας, Κωσταδήμας, Μανιώτης (60' Κότσιαλος), Σαγάνης, Θανάσης, Τσιάτσος (84' Βασίλας), Αβράμης