Εντός έδρας ήττα για την Άρτα Handball

Πρώτη εντός έδρας ήττα και μάλιστα με βαρύ σκορ για την αρτινή ομάδα.

Οι φιλοξενούμενοι πήραν από τα πρώτα λεπτά προβάδισμα στο σκορ, το οποίο μετά τα πρώτα είκοσι λεπτά διεύρυναν όλο και περισσότερο, φτάνοντας στο τέλος σε μία μεγάλη νίκη με σκορ 23-39. Σε εξαιρετική μέρα για την ομάδα των Ιωαννίνων οι Ζάμπαλας και Χριστακόπουλος, που σκόραραν διψήφιο αριθμό τερμάτων. Για την Άρτα πρώτος σκόρερ ήταν ο Κάντσης με 7 γκολ.

Διαιτητές: Γρηγοριάδης - Τομίδης

Πεντάλεπτα: 2-3, 4-7, 7-9, 8-11, 10-15, 13-20 (ημχ.), 13-21, 16-24, 16-25, 18-30, 21-35, 23-39

Δίλεπτα: 4-3  Πέναλτι: 5/6-1/1

ΓΣ Άρτας (Γιαμούρης): Γιαμουρής, Μηλιώνης, Κωνσταντίνου 4, Κάντσης 7, Μακρής Κ. 2, Μακρής Σ. 5, Βαρέλης 1, Δεληκούρας 1, Μπούκας Θ., Μπούκας Ν., Μόσχος, Μπισκανάκης 1, Βασιλάκης 2, Σαλαμούρας, Λάκκας

ΑΟ Ιωαννίνων: Μόσχος, Ζάμπαλας 12, Βέργος Κ. 1, Γότσης 7, Τσελέπης 6, Βέργος Ι. 2, Έξαρχος, Ιωαννίδης 1, Χριστακόπουλος 10, Γκρουΐδης Β., Ζιώγος, Γκρουΐδης Λ.