Έμειναν στο "μηδέν" Προοδευτική και Νίκη

Ισόπαλες χωρίς τέρματα αναδείχτηκαν μέσα στη Γραμμενίτσα, η γηπεδούχος Προοδευτική με τη Νίκη Καλαμιάς.

Στο "μηδέν" έμεινε το παιχνίδι ανάμεσα στην Προοδευτική Γραμμενίτσας και τη Νέα Νίκη Καλαμιάς, σε ένα ματς που και οι δυο ομάδες ήθελαν τη νίκη, καθώς δεν έχουν ξεφύγει ακόμη από τον κίνδυνο να βρεθούν στη ζώνη που οδηγεί στα μπαράζ. Στο πρώτο μέρος, η καλύτερη φάση ανήκε στους γηπεδούχους, όταν ο Μπακοχρήστος σε προσπάθειά του να διώξει λίγο έλειψε να στείλει την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του, όμως αυτή για καλή του τύχη κατέληξε στο δοκάρι, ενώ στην επαναφορά ο Τσιγαρίδας σούταρε άουτ.

Στο δεύτερο μέρος, είχαμε παιχνίδι κέντρου, με την κατοχή και την πρωτοβουλία να εναλλάσσεται ανάμεσα στην στις δύο ομάδες, που δεν μπορούσαν όμως να δημιουργήσουν απειλητικές συνθήκες για την αντίπαλη εστία. Στο 70ο λεπτό, οι φιλοξενούμενοι πλησίασαν στο γκολ, όταν ο Μουζακίτης πετάχτηκε προ του Νάκου και έκανε την προβολή, όμως η μπάλα έφυγε άουτ. Για την Προοδευτική, η τελευταία φάση ήρθε στο 80ο λεπτό, όταν από εκτέλεση κόρνερ του Ρίζου, ο Δημητρίου πήρε την κεφαλιά ψηλότερα απ' όλους όμως η μπάλα έφυγε λίγο άουτ, και το τελικό 0-0 παρέμεινε για τις δύο ομάδες.

Διαιτητής : Αθανασίου Μπάμπης   Βοηθοί : Μαζαράκος Νίκος - Τράμπας Θώμας

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Καρατζιάς) : Νάκος, Δημητρίου (89' Θάνος), Βαλίλης, Τζιότζιος, Ντάκουλας, Κουτσιμπέλας, Ρίζος, Νάτσιος, Τσαρακλημάνης, Τσιγαρίδας (71' Κάτσινος), Κουτσούμπας (60' Σκορίλας)

ΑΟ Νέα Νίκη Καλαμιάς (Μπακόλας) : Λαζανάς, Νταλάκας, Τζώρας, Καραχάλιος Β., Κατσιγιάννης, Καραχάλιος Αρ., Μπακοχρήστος, Σιαπλαούρας, Μουζακίτης, Ζιώγας (46' Τσώλας), Τσουκιάς