Έμειναν στο "Χ" Δόξα και Νίκη

Ισόπαλες με 1-1 αναδείχτηκαν στο "Γεώργιος Γιολδάσης" η Δόξα με τη Νίκη Καλαμιάς.

Στην ισοπαλία έμειναν χτες, η Δόξα με τη Νίκη Καλαμιάς, στα πλαίσια της 10ης αγωνιστικής της Α' ΕΠΣΑ, με τους γηπεδούχους να παραμένουν στην ασυνήθιστη γι' αυτούς επικίνδυνη ζώνη, καθώς έχουν 9 βαθμούς σε 10 ματς. Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο επιθετικά στο γήπεδο και στο 10ο λεπτό είχαν ένα σουτ με τον Τάγκα που έφυγε άουτ. Λίγο μετά, ήταν σειρά του Τάτση να απειλήσει όμως το σουτ που επιχείρησε από καλή θέση κόντραρε κι έφυγε κόρνερ. Στο 20ο λεπτό η Δόξα είχε νέο σουτ με το Βασιλάκη που έφυγε άουτ, όμως δύο λεπτά μετά, οι φιλοξενούμενοι ήταν αυτοί που σκόραραν, όταν σε εκτέλεση φάουλ του Νταλάκα, ο Κατσιγιάννης από το σημείο του πέναλτι έστειλε την μπάλα στα δίχτυα για το 0-1. Οι γηπεδούχοι έψαξαν την ισοφάριση και στο 35ο λεπτό κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα, όταν ο Τάγκας ανατράπηκε από τον γκολκίπερ Καραχάλιο και ο διαιτητής Κωστούλας έδειξε την άσπρη βούλα. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Βασιλάκης, γράφοντας το 1-1.

Το δεύτερος μέρος δεν είχε ιδιαίτερες φάσεις, με τους φιλοξενούμενους να είναι πιο επιθετικοί, και να έχουν τη μόνη πολύ καλή στιγμή της επανάληψης, με το Μουζακίτη να βρίσκεται σε καλή θέση στο 65ο λεπτό, όμως να σημαδεύει το δοκάρι του Νάκα. ο υπολειπόμενος χρόνος κύλησε χωρίς κάτι το ιδιαίτερο, με το 1-1 να παραμένει μέχρι το τελικό σφύριγμα.

Διαιτητής : Κωστούλας Αριστοτέλης  Βοηθοί : Παπαδημητρίου Δονάτος - Παπαμιχαήλ Αποστόλης

Δόξα Άρτας : Νάκας, Βελαέτης, Σφήκας, Χαϊντάρι, Στέργιος, Νάσης, Στασινούλας (57' Αράπης), Αρτέμης, Τάγκας (68' Δάφνος), Βασιλάκης, Τάτσης

Νίκη Καλαμιάς (Μπακόλας) : Καραχάλιος Δ., Τζώρας, Ευθυμίου, Νταλάκας, Κατσιγιάννης, Καραχάλιος Β., Μπακοχρήστος, Καραχάλιος Β., Μουζακίτης,  Ζιώγας, Γκυζέλης (90' Κριτσιμάς)