Έμειναν στο "Χ" ΑΟΚ Τζουμέρκων και ΠΑΣ Ανέζα

Βαθμός μετά από σχεδόν δύο μήνες για την ομάδα των Τζουμέρκων!

Ισόπαλο με σκορ 1-1 αναδείχθηκε σήμερα το παιχνίδι της 25ης αγωνιστικής της Α' ΕΠΣ Άρτας στο γήπεδο του Παλαιοκάτουνου ανάμεσα στον ΑΟΚ Τζουμέρκων και τον ΠΑΣ Ανέζα. Οι γηπεδούχοι αιφνιδίασαν τους φιλοξενούμενους με την απόδοσή τους και απείλησαν στα μισά του πρώτου μέρους με μία κεφαλιά του Κωνσταντινίδη, την οποία μπλόκαρε ο Τσαμπάς και με ένα σουτ από τον Νίκο Πλεύρη που έφυγε λίγο άουτ. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στις ευκαιρίες με γκολ του Μητσαρά στο 37ο λεπτό, όταν περίπου από το χώρο της μεσαίας γραμμής "κρέμασε" τον Καραμπούλα που ήταν λίγο πιο έξω από την εστία του.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι κατάφεραν να φέρουν το ματς στα ίσα στο 65ο λεπτό, όταν από εκτέλεση φάουλ του Στύλιου από πλάγια, οι παίκτες της Ανέζας δεν απομάκρυναν σωστά και ο Νίκος Διονύσης με σουτ ισοφάρισε σε 1-1. Η ομάδα του ΑΟΚ Τζουμέκων που μετά από αρκετό καιρό ήταν πλήρης, θα μπορούσε να κάνει και την ανατροπή αλλά ο Νίκος Πλεύρης που βρέθηκε σε δύο περιπτώσεις σε θέση τετ-α-τετ νικήθηκε από τον Τσαμπά.

Τέλος, να σας αναφέρουμε ότι λόγω έκτακτου κωλύματος του διαιτητή Δονάτου Παπαδημητρίου και από τη στιγμή που στο γήπεδο δεν υπήρχε άλλος διαιτητής, καθήκοντα β' βοηθού διαιτητή ανέλαβε φίλαθλος που βρέθηκε στο γήπεδο για να παρακολουθήσει τον αγώνα!

Διαιτητής: Μάνος Δημήτρης  Βοηθοί: Σαρλής Χρήστος - φίλαθλος

ΑΟΚ Τζουμέρκων (Παπαχρηστάκης): Καραμπούλας, Κουτρομάνης Η., Κοντοδήμας, Κωνσταντινίδης, Τσιμπλοκούκος, Κούρτης (82' Κατσάνος Κ.), Κατσάνος Γ., Στύλιος, Κυριαζόπουλος (46' Διαμάντης), Πλεύρης Ν., Διονύσης (88' Βόϊδαρος)

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς): Τσαμπάς Μ., Μυτικιώτης, Ρούμπος, Νίκου, Σιώζος, Παππάς, Μητσαράς, Ντούλας, Κοτρότσιος (88' Καλόγηρος), Κυρούλης, Παπαγεωργίου