"Έκλεψε" το βαθμό στις καθυστερήσεις το Κορφοβούνι

Χάρη σε γκολ του Μεγαδούκα στις καθυστερήσεις, ο ΑΟ Κορφοβουνίου πήρε την ισοπαλία με 3-3 από τον Ερμή Κεραματών.

Μεγάλη ανατροπή πέτυχε ο ΑΟ Κορφοβουνίου, που αν και βρέθηκε πίσω στο σκορ με 0-3 στο πρώτο μέρος, βρήκε τα ψυχικά αποθέματα στην επανάληψη και ισοφάρισε στις καθυστερήσεις, σημειώνοντας το 3-3. Μόλις στο 2ο λεπτό, ο Στασινός με σουτ έξω από την περιοχή έγραψε το 0-1, ενώ με παρόμοιο τρόπο σημειώθηκε και το δεύτερο γκολ των φιλοξενούμενων, με σουτ του Μήτσιου δέκα λεπτά αργότερα. Λίγο πριν την ανάπαυλα, ο Λεκάνης έκανε τη σέντρα, και ο Στασινός με το δεύτερό του τέρμα, φάνηκε να τελειώνει το παιχνίδι, σε ένα σημείο χρονικά κομβικό.

Στο δεύτερο μέρος, οι γηπεδούχοι, έδειξαν τις διαθέσεις τους από νωρίς, καθώς στο 47ο λεπτό, ο Βασιλείου με διαγώνιο σουτ έστειλε την μπάλα στο δοκάρι και στα δίχτυα, μειώνοντας σε 1-3. Ο ίδιος παίκτης στο 72', πήρε το ριμπάουντ μετά από σουτ του Μπόσμου και απόκρουση, γράφοντας το 2-3. Την ολική ανατροπή πέτυχε ο Μεγαδούκας στο 93ο λεπτό, έπειτα από ωραία ομαδική προσπάθεια, μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς, χαρίζοντας το πολύτιμο βαθμό της ισοπαλίας στην ομάδα του.

Διαιτητής : Σαρλής Χρήστος  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης - Πολύζος Κων/νος

ΑΟ Κορφοβουνίου (Πλιάτσικας) : Κίτσιος, Παππάς, Τάτσης (57' Ζάμπας), Βασιλείου (94' Κοκκινέλης Γ.), Σαμαρτζής, Βάσιος (72' Κοντοδήμας), Καραντζάς, Ντούλας, Βαζούρας, Ντάλας (8' Μεγαδούκας), Μπόσμος

Ερμής Κεραματών (Σεϊμένης-Σιαπέρας) : Σεϊμένης Σ., Χαϊντάρι, Δήμος (55' Ζήσης), Κατέρος, Πανέτας, Τσώλης, Στασινός, Μήτσιος, Σιαπάτης Σ. (87' Σιαπάτης Χ.), Δήμος Χ., Λεκάνης (83' Κωστακιώτης)