Δύσκολη νίκη για το Σκουφά (vid)

Embed video:

Δύσκολα επικράτησε του Μενιδίου ο Σκουφάς Κομποτίου, με 2-1.

Πιο δύσκολο από όσο ίσως θα περίμεναν οι γηπεδούχοι αποδείχτηκε το ματς του Σκουφά Κομποτίου με την ΑΕ Μενιδίου, με τον πρώτο τελικά να επικρατεί με 2-1. Στο 38ο λεπτό, ο Σκουφάς άνοιξε το σκορ, όταν έπειτα από κόρνερ του Τάσσου και πρώτη κεφαλιά του Αντωνίου, ο Σχισμένος έγραψε το 1-0. Στο 72ο λεπτό, ο Βανάκας είδε την κόκκινη κάρτα, αφήνοντας την ΑΕΜ με παίκτη λιγότερο, κάτι που εκμεταλλεύτηκε άμεσα ο Σκουφάς, καθώς μόλις ένα λεπτό αργότερα, από πάσα στην πλάτη της άμυνας, ο Τάσσος με ωραίο ψηλοκρεμαστό πλασέ έγραψε το 2-0. Οι φιλοξενούμενοι αν και αγωνιζόμενοι με δέκα ποδοσφαιριστές δεν παράτησαν το ματς και ξαναμπήκαν στη διεκδίκηση αποτελέσματος στο 83ο λεπτό, όταν έπειτα από γέμισμα και κακή εκτίμηση του Κανταρέλη, ο Βλάχας που καιροφυλακτούσε μείωσε σε 2-1. Μέχρι το τελικό σφύριγμα ο Σκουφάς κράτησε τη νίκη, σε ένα ματς με ιδιαίτερη ένταση στις κερκίδες του γηπέδου "Ε. Σεργιάννης". Περισσότερες φάσεις στο βίντεο του Χρ. Αλεξόπουλου, παραπάνω.

Διαιτητής : Κούσουλας Γιώργος  Βοηθοί : Βάτος Παναγιώτης - Γκόκα Κατερίνα

Σκουφάς Κομποτίου (Μπαλάτσας) : Κανταρέλης, Παπαγιάννης, Τζιότζιος, Σχισμένος, Πέτσας (81' Καρντάσι), Θεοδωρής, Τάσσος, Μπελής, Κυριαζής, Αντωνίου, Δήμος (89' Μαλτέζος)

ΑΕ Μενιδίου (Παπαγεωργίου) : Παπαθανασίου, Πλατογιάννης, Καναράς, Κασελούρης Κ., Σαββίδης, Παντιώρας (87' Καραδήμας), Μανθιός, Κασελούρης Π., Νούσιας, Βλάχας (85' Πανέτας), Βανάκας