"Διπλό" της Μέλισσας επί της ΑΕΞ

Με 1-3 επικράτησε της ΑΕ Ξηροβουνίου στη Γραμμενίτσα, η Μέλισσα.

Χάρη σε δύο γκολ στα τελευταία λεπτά του παιχνιδιού, η Μέλισσα έφυγε από τη Γραμμενίτσα με το "διπλό" κόντρα στην ΑΕΞ, και πλέον στην τελευταία αγωνιστική θα γίνει "μάχη" για την τιμητική δεύτερη θέση στο Πρωτάθλημα. Οι τυπικά φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 28ο λεπτό, όταν ο Κότσιαλος έφυγε στην πλάτη της άμυνας, και νίκησε τον Αλεξίου, για το 0-1. Η ΑΕΞ κατάφερε να φέρει το παιχνίδι στα ίσα στο 62ο λεπτό, με το μόνιμο σκόρερ της, Άρη Δόση να σκοράρει με σουτ από μακρινή απόσταση. Ο ίδιος παίκτης μάλιστα είχε την ευκαιρία λίγο αργότερα να δώσει το προβάδισμα στην ομάδα του, όμως νικήθηκε από το Νικολάου από πολύ καλή θέση. Το παιχνίδι κρίθηκε στο τελευταίο τρίλεπτο της κανονικής διάρκειας, με το Δράκο στο 87ο λεπτό να ανατρέπεται από τον Καλιακάτσο, που αντίκρισε και τη δεύτερη κίτρινη, κερδίζοντας πέναλτι. Ο Σαγάνης που ανέλαβε την εκτέλεση της εσχάτης των ποινών, δε λάθεψε, γράφοντας το 1-2.  Το τελικό σκορ, διαμορφώθηκε δύο λεπτά μετά, όταν ο Δήμος έπαιξε το ένα-δύο και βγήκε απέναντι από τον Αλεξίου, τον οποίο και πλάσαρε εύστοχα για το 1-3.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Θεοδωρακόπουλος Κων/νος - Παπαμιχαήλ Αποστόλης

ΑΕ Ξηροβουνίου (Παππάς) : Αλεξίου, Γρύλλης, Καφαλής, Καλιακάτσος, Βίτσιος, Κοσταντίνι, Νταλάκας, Κυριαζής (66' Ανυφαντής), Δόσης, Νίκου, Γιαννούλης

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Νικολάου, Παπακίτσος, Τσιάτσος (89' Μπόκος), Κούσης, Σταμούλης, Σαγάνης, Κακοχρήστος (55' Μήτσιος), Κωσταδήμας (87' Πολύζος), Δράκος, Δήμος, Κότσιαλος (83' Μαλτέζος)