"Διπλό" της Φιλοθέης κόντρα στην Προοδευτική

Ανεβασμένη εμφανίζεται η Φιλοθέη, που πέρασε από την έδρα της Προοδευτικής με 2-4.

Ακόμα μία νίκη πέτυχε η Φιλοθέη, αυτή τη φορά κόντρα στην Προοδευτική με 2-4, σε ένα δύσκολο και λασπώδη αγωνιστικό χώρο, με τους γηπεδούχους να βρίσκονται στα όρια της επικίνδυνης ζώνης. Το σκορ στο σημερινό ματς άνοιξε μόλις στο 10ο λεπτό, όταν από σέντρα στην περιοχή της Προοδευτικής, ο Κουτσιμπέλας έκανε κακή εκτίμηση, στέλνοντας την μπάλα στα δίχτυα της ομάδας του. Οι φιλοξενούμενοι θα μπορούσαν να φέρουν άμεσα το παιχνίδι στα ίσα, όταν ο Κουτσούμπας κέρδισε πέναλτι σε ανατροπή στο 14ο λεπτό, όμως ο ίδιος παίχτης, που ανέλαβε και την εκτέλεση νικήθηκε από τον Αθανασίου. Ο τερματοφύλακας της Φιλοθέης στο 25ο λεπτό ανέτρεψε με τη σειρά του το Ρίζο, παραχωρώντας νέο πέναλτι, με τον Τσιγαρίδα που ανέλαβε αυτή τη φορά να εκτελέσει, να σκοράρει για το 1-1. Κάπου εκεί ανέλαβε δράση ο Δημήτρης Γιαννούλης για τη Φιλοθέη, που με δύο προσωπικά γκολ έφερε την ομάδα του πριν την ανάπαυλα στο 1-3. Αρχικά, στο 37ο λεπτό, σούταρε δυνατά, η μπάλα κάπου άλλαξε πορεία και κατέληξε στα δίχτυα για το 1-2, ενώ στο 43ο λεπτό επιχείρησε σέντρα σουτ από μακρινή απόσταση, ο Βάσιος έκανε πολύ κακή εκτίμηση της φάσης, και η μπάλα κατέληξε στα δίχτυα, για το 1-3.

Στο δεύτερο μέρος, οι φιλοξενούμενοι διεύρυναν το προβάδισμά τους στο 67ο λεπτό, όταν από ωραία συνεργασία, η μπάλα κατέληξε στον Κατσιγιάννη κι αυτός με δυνατό σουτ έστειλε την μπάλα στα δίιχτυα για το 1-4. Το μόνο που κατάφεραν οι γηπεδούχοι της Προοδευτικής, ήταν να μειώσουν το σκορ στο 71ο λεπτό, όταν ο Αθανασίου υπέπεσε σε νέο πέναλτι πάνω στον Τσιγαρίδα, το οποίο αυτ τη φορά εκτέλεσε ο Θάνος, γράφοντας το τελικό 2-4.

Διαιτητής : Τσιώρης Παναγιώτης  Βοηθοί : Νικολάου Βαγγέλης - Καραγιάννης Θοδωρής

Προοδευτική Γραμμενίτσας (Καρατζιάς) : Βάσιος, Κακιώνης, Κουτσιμπέλας (55' Κάτσινος), Βαλίλης, Ντάκουλας, Νάτσιος, Ρίζος, Καυκιάς, Δημητρίου (68' Θάνος), Τσιγαρίδας, Κουτσούμπας (65' Πανέτας Γ.)

ΑΟ Φιλοθέης (Λαζανάς-Καυκιάς) : Αθανασίου, Μποχώτης, Ζώης, Μπασιάκος, Διαμάντης, Γιαννούλης Σ. Βασιλάκος, Καραγιάννης, Κατσιγιάννης (90' Σερέτης), Καλεύρας (83' Ζώης), Γιαννούλης Δ.