"Διπλό" στην Ανέζα για τη Μέλισσα

Με τους 3 βαθμούς έφυγε από την Ανέζα η Μέλισσα, επικρατώντας της τοπικής ομάδας με 1-2.

Σημαντική εκτός έδρας νίκη για τη Μέλισσα, που πιστοποιεί την εξαιρετική κατάσταση στην οποία βρίσκεται φέτος, περνώντας από την Ανέζα με 1-2. Οι φιλοξενούμενοι είχαν την τύχη να πάρουν γρήγορα κεφάλι στο σκορ, όταν σε βαθιά μπαλιά, ο Τσαμπάς άφησε την μπάλα να περάσει στην περιοχή για να την μπλοκάρει, κάνοντας όμως κακό υπολογισμό, αφού ο Σιδηρόπουλος την τσίμπησε και την έστειλε εύκολα στα δίχτυα στο κενό τέρμα, για το 0-1. Λίγα λεπτά μετά, λίγο έλειψε να έρθει το 0-2, όταν ο Κακοχρήστος βρήκε ωραία το Δράκο, ο οποίος όμως κόπηκε τελευταία στιγμή, ενώ δύο λεπτά μετά, ο Σιδηρόπουλος είχε καλό σουτ που έφυγε άουτ. Στο ημίωρο, ο Σιδηρόπουλος ανατράπηκε και ο διαιτητής έδειξε την άσπρη βούλα, μέσα σε έντονες διαμαρτυρίες των γηπεδούχων. Ο ιδιος ανέλαβε την εκτέλεση, όμως έστειλε την μπάλα άουτ, με το 0-1 να παραμένει ως την ανάπαυλα.

Στο δεύτερο μισό, οι γηπεδούχοι ανέβηκαν στο γήπεδο κερδίζοντας κάποια φάουλ και κόρνερ, χωρίς όμως αποτέλεσμα. Στο 65ο λεπτό, ωστόσο, ήρθε το γκολ της ισοφάρισης, όταν από ωραία παράλληλη σέντρα από δεξιά, ο Πάνος Τσαμπάς πετάχτηκε στην πορεία της μπάλας και σκόραρε για το 1-1. Οι φιλοξενούμενοι αντέδρασαν και στο 75ο λεπτό, από μπαλιά στην πλάτη της άμυνας, ο Μανιώτης έγινε κάτοχος της μπάλας, όμως πλάσαρε ψηλά. Τελικά, στο 82ο λεπτό, από γέμισμα και κεφαλιά του Σιδηρόπουλου στο χώρο, ο Μήτσιος, που αποδείχτηκε "χρυσή αλλαγή", βγήκε σε θέση για γκολ, και πλάσαρε για το 1-2. Λίγα λεπτά μετά, ο Μανιώτης απείλησε με τρίτο γκολ, όμως το σουτ του έφυγε άουτ. Στον υπολειπόμενο χρόνο, η Ανέζα πίεσε για να ξαναφέρει το ματς στα ίσα, όμως δεν μπόρεσε να βρει τις φάσεις, και γνώρισε τελικά την ήττα.

Διαιτητής : Κουτσιαύτης Αριστομένης  Βοηθοί : Νούσιας Οδυσσέας - Μάνος Δημήτρης

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς) : Τσαμπάς, Αβραμίδης, Ρούμπος, Μυτικιώτης, Μπαλάγκας, Σιώζος, Μητσαράς, Ντούλας (80' Ζώης), Κατσινίκας, Τσαμπάς, Παπαγεωργίου

ΑΕΜ Μέλισσα (Κωνσταντινίδης) : Καραγιάννης, Τσιάτσος, Σεντόρης (60' Μήτσιος), Καλαμπόκης, Κούσης, Σαγάνης, Κωσταδήμας, Κακοχρήστος, Μανιώτης (90' Μπασιαδήμας), Σιδηρόπουλος, Δράκος (75' Μανιφάβας)