«Διπλό» παραμονής για Εθνικό Φιλιππιάδας (video)

Embed video:

Το βίντεο είναι από την τηλεοπτική εκπομπή «Αθλητικό Καφενείο» του τηλεοπτικού σταθμού Corfu Channel. Παρακολουθήστε στο βίντεο το γκολ, τις καλύτερες φάσεις του παιχνιδιού και δείτε τι δήλωσαν ο προπονητής του Εθνικού Γιώργος Γιάννος και ο προπονητής του Αστέρα, Γιάννης Χονδρογιάννης.

Tην περιγραφή του παιχνιδιού σας προσφέρει το συνεργείο:
ΠΑΠΑΤΣΙΜΠΑΣ
ΕΜΠΟΡΙΑ ΑΝΤΑΛ/ΚΑ ΑΥΤ/ΤΩΝ - ΣΥΝΕΡΓΕΙΟ - ΥΓΡΑΕΡΙΟΚΙΝΗΣΗ (Zavoli) -
ΟΔΙΚΗ ΒΟΗΘΕΙΑ (Hellas Service)
ΕΔΡΑ : ΙΜΑΡΕΤ ΑΡΤΑΣ - ΕΛΕΟΥΣΑ ΤΗΛ. 2681072338

Υγραεριοκίνηση για full injection κινητήρες από 599 € αποκλειστικά στο συνεργείο Παπατσίμπας.

Ακόμα πιο κοντά στην παραμονή στη Γ΄Εθνική ήρθε ο Εθνικός Φιλιππιάδας, ο οποίος επικράτησε στην Κέρκυρα του Αστέρα Πετριτής με 0-1. Το α' ημίχρονο είχε λιγοστές φάσεις μπροστά στις δύο εστίες, με τον Εθνικό όμως να καταφέρνει να πετύχει γκολ. Στο 29' ο Μπαλογιάννης αφού απέφυγε δύο φορές τον Στούπα, είδε τον κεντρικό αμυντικό του Αστέρα να τον ανακόπτει αλλά η μπάλα έφτασε στον Δημουλά, ο οποίος με όμορφο πλασέ από το σημείο του πέναλτι έστειλε τη μπάλα στο "Γ" της εστίας κάνοντας το 0-1.

Στην επανάληψη οι γηπεδούχοι πίεσαν για την ισοφάριση, όμως το τελικό σφύριγμα της λήξης βρήκε νικήτρια την ομάδα του Εθνικού που άντεξε. Στο ξεκίνημα του β' ημιχρόνου, ο Χρήστος Γεωργοπάλης σέντραρε, ο Μάμαλος πήρε την κεφαλιά όμως σημάδεψε το δεξί κάθετο δοκάρι του Τρανουλίδη. Οι φιλοξενούμενοι απάντησαν στην ευκαιρία, με τον Μανιώτη να βγάζει ωραία μπαλιά στην πλάτη της άμυνας για τον Μιχάλη, που με το κεφάλι προσπάθησε να στείλει τη μπάλα στα δίχτυα αλλά ο Ριγανάς πραγματοποιώντας σπουδαία επέμβαση κράτησε την ομάδα του στο παιχνίδι. Στο 65' ο Στούπας με πλασέ με τη μία, μετά από μπαλιά του Χρήστου Γεωργοπάλη, σημάδεψε το οριζόντιο δοκάρι. Στο 75' ο δραστήριος Χρήστος Γεωργοπάλης μπήκε στην περιοχή και πλάσαρε αλλά ο Τρανουλίδης κράτησε το μηδέν στην εστία του. Τελευταία ευκαιρία για τον Αστέρα μία άστοχη κεφαλιά από καλή θέση του Χρήστου Γεωργοπάλη μετά από σέντρα του συνεπώνυμού του Νίκου.

Διαιτητής: Στεφάνου (Θεσπρωτίας)  Βοηθοί: Αντωνίου (Ηπείρου) - Γιώτης (Ηπείρου)

Αστέρας Πετριτή (Χονδρογιάννης): Ριγανάς, Καλούδης, Λέσης (46’ Γράντος), Πολύζος, Στούπας Σ., Καρβούνης (88’ Μπαμιόγλου), Γεωργοπάλης Ν., Τζιάβος (60’ Στούπας Δ.), Γαστεράτος, Μάμαλος, Γεωργοπάλης Χ.

Εθνικός Φιλιππιάδας (Γιάννος): Τρανουλίδης, Μαλλάτος, Ντανάϊ, Δημουλάς (75’ Κορέσι), Τσιφλίδης, Τσουλάης, Μπαστάνης, Μανιώτης, Παπακίτσος, Μπαλογιάννης, Μιχάλης (90’ Καραντζάς)