"Διπλό" μέσα στην Ακροποταμιά για τον ΑΟΦ

Τη νίκη μέσα στην Ακροποταμιά πήρε ο ΑΟ Φιλιππιάδας, με 1-3.

Νίκη γοήτρου πέτυχε ο ΑΟ Φιλιππιάδας μέσα στην Ακροποταμιά, στο ματς που διεξήχθη χτες για τη Β' κατηγορία. Οι νικητές, αν και έχουν μείνει πίσω στη βαθμολογία, παλεύουν κάθε παιχνίδι και κατάφεραν χτες να πάρουν το ροζ φύλλο από τον Ακράτητο. Στο 33ο λεπτό, το 0-1 σημείωσε ο Τσοκανας με προβολή έπειτα από εκτέλεση φάουλ του Βαρούχου, για να φέρουν οι γηπεδούχοι το παιχνίδι στα ίσα λίγο πριν την ανάπαυλα, όταν από σέντρα του Κρίκα, ο Νάκος με κεφαλιά, σκόραρε για το 1-1.

Το παιχνίδι που δεν είχε ιδιαίτερες φάσεις, έγειρε προς το μέρος των φιλοξενούμενων στο 76ο λεπτό, όταν ο Τζουμανίκας ανέτρεψε το Βαρούχο, υποπίπτοντας σε πέναλτι, το οποίο μετέτρεψε σε γκολ ο Ρεμπής, γράφοντας το 1-2. Το 1-3 διαμόρφωσε με το πιο όμορφο τέρμα του παιχνιδιού, λίγο πριν τη συμπλήρωση των 90', ο Παπουτσής, με μονοκόμματο βολέ, έπειτα από σέντρα του Ρεμπή.

Διαιτητής : Νίκου Θοδωρής  Βοηθοί : Πολύζος Κων/νος - Βασίλη Φωτεινή

Ακράτητος Ακροποταμιάς (Μπίτζος) : Τζουμανίκας, Σανιδάς, Κοσμάς (78' Κώστας Μ.), Κώστας Λ., Τατσιόπουλος, Μπακόλας (83' Αγγέλης), Νάκος, Εμιριάν, Λούλο, Κρίκας, Τζινέρης

ΑΟ Φιλιππιάδας (Λαϊνάς) : Μούτας, Παπουτσής, Λάμπρου, Αλεξίου, Ρεμπής, Βαρούχος, Τσοκανας, Θάνης Σ. (64΄Λαϊνάς), Λαμπρούσης, Μπακοδήμος, Θάνης Π.