ΑΕΚ και ΠΑΣ έμειναν στο μηδέν

Ισόπαλες χωρίς τέρματα αναδείχτηκαν στο σημερινό μεταξύ τους παιχνίδι, η ΑΕ Καμπής με τον ΠΑΣ Ανέζα.

Χωρίς νικητή έληξε το παιχνίδι ανάμεσα στην Καμπή και την Ανέζα, με τις δυο ομάδες να βρίσκονται αντιμέτωπες για πολλοστή φορά τον τελευταίο ένα χρόνο. Ο αγώνας διεξήχθη σε έναν πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο, με τις μονομαχίες να έχουν κυρίαρχο ρόλο στο γήπεδο, και την ισοπαλία με 0-0 να κρίνεται ως δίκαιο αποτέλεσμα, αν και οι γηπεδούχοι θα μπορούσαν να κλέψουν τη νίκη στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας. Οι φάσεις μπροστά στις δύο εστίες ήταν λιγοστές, με τους φιλοξενούμενους να απειλούν πρώτοι στο 20ο λεπτό, με τον Τσαμπά να σουτάρει και την μπάλα να φεύγει λίγο άουτ. Η ΑΕ Καμπής απάντησε στις ευκαιρίες, με το Ζαχάρη πέντε λεπτά αργότερα να βρίσκεται σε ευνοϊκή θέση μέσα στη μικρή περιοχή, όμως να μην καταφέρνει να τελειώσει καλά τη φάση.

Η επόμενη πραγματικά καλή στιγμή ήρθε στο δεύτερο μέρος, με τον πολύ καλό εκτελεστή Κοτρότσιο, να επιχειρεί με απευθείας εκτέλεση να σκοράρει, όμως την μπάλα να περνά λίγο έξω από την εστία του Μπόλη. Και ενώ όλα έδειχναν πως το ματς θα έληγε χωρίς ιδιαίτερες συγκινήσεις, στο 90ο λεπτό, ο Μουστακλής βρήκε τον Μπεζεβέγκη, ο οποίος από πολύ κοντά έστειλε την μπάλα άουτ, χάνοντας μεγάλη ευκαιρία να χαρίσει τους τρεις βαθμούς στην ομάδα του.

Διαιτητής : Φάντης Δημήτρης  Βοηθοί : Σαρλής Χρήστος - Μεσίτι Γιάννης

ΑΕ Καμπής (Παλιάτσος-Μάζης) : Μπόλης, Στέργιος, Ντούπης, Μπέτσας, Βλάρας, Μπανιάς, Μαγγίνας (75' Καραβασίλης), Μπεζεβέγκης, Καρράς (89' Μαγγιώρος), Ζαχάρης (65' Παππάς), Μουστακλής

ΠΑΣ Ανέζα (Παππάς) : Τσαμπάς Μ., Μυτικιώτης, Ντούλας, Μπαλάγκας, Μητσαράς (70' Ρούμπος), Σιώζος, Ζώης, Μπάφας, Κοτρότσιος, Τσαμπάς Π., Παπαγεωργίου (80' Ιωάννου)